| Levington a întrebat:

Bună ziua, am o mica problema! Am cumparat o masina in Romania si am inmatriculat-o, am stat in Ro vreo 8 luni si dupa am plecat in Spania si am inmatriculat-o aici de vreo 2 luni, acum vine intrebarea: Trebuie radiata din Ro? Se radiaza automat? Care ar fi procedura? Precizez faptul ca am sunat si la primaria unde am domiciliul in Ro si au spus sa sun la politie! Toate taxele sunt platite!

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Aceeași mașină inmatriculată simultan in două țări! Cred că ești unicat. Radiaz-o din țară măcar să nu plătești impozit dacă nu de alta (mă mir că nu ți-ai cerut spaniolii asta)

| Wr3nch a răspuns:

Trebuie radiata in Ro daca vrei sa ramai pe Spania.