| Eddy02 a întrebat:

Am o motocositoare(sper ca problema asta sa se poata incadra aici) si porneste foarte greu.O am de un an si primavara aceasta a inceput sa faca asa.Am curatat si filtrul de aer si la carburator si am schimbat si bujia si tot.Trag de 40 de ori ca sa porneasca.Intre timp s-a stricat ceva la ea si am schimbat si am aflat intre timp pe internet ca nu o porneam cum trebuie.Trebuia sa apas si de acceleratie sa blochez, in fine. Dupa ce am aflat asta, pornea de la prima mana am pornit-o de cateva ori din prima.Am lasat-o jumate de ora si iar nu mai porneste.Ce Dumnezeule Doamne poate avea? Porneste la prima mana la rece si dupa nu mai porneste.Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| mistergiovany49 a răspuns:

Incearca varianta asta....scoate filtru de aer si pune o tesatura rara in zona sau nimic. Scoate bujia, pune 10 ml de benzina in capul pistonului, monteaza bujia si fara soc porneste motocoasa. Dupa pornire tine-o turata cca 2-3 minute si "ascult-o". Eu asa am vindecat-o!