| liviunm a întrebat:

am o o skoda fabia 2002 1.4 break. De cand am luat-o de 2 luni, cand pornesc motorul mi se aprinde faza scurta, dar de fapt el e oprit din blocul de lumuni, e dat pe 0 acolo. Cauze?

1 răspuns:
| GouDidodino a răspuns:

Faza scurtă este setată pe automat si se stinge cand opresti motorul. Vezi in setări daca poti face modificari din computer sau daca nu cineva cu laptop si programul aferent de diagnoza sa-ti faca modificarea. Dar stai linistit, nu este niciun defect