| Cris06 a întrebat:

am o problema cu masina mea Ford Transit 2001 motor 2000 TDI. In timp ce mergeam masina s-a oprit si mi-a aparut in bord simbolul spiralei apoi am repornit masina si a functionat cativa km. pentru ca apoi situatia sa se repete. As dori sa stiu daca cineva a mai intampinat o problema asemanatoare si imi poate oferi niste sfaturi. Multumesc!

1 răspuns:
| Mario76 a răspuns:

Mergi la un service care sa citeasca erorile din calculatorul masinii. Adica sa iti faca o diagnoza computerizata. In mod normal acela stiu ca este simbolul bujiilor incandescente, dar cata vreme se aprinde in mers si moare motorul, este o problema la partea electrica ( posibil un scurt undeva ) ce face ca onor calculatorul sa interupa motorul pentru a evita complicatii...