| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua, am o problema la un Ford Mondeo MK3 2005 cu închiderea centralizată. Dacă apăs pe butonul de deschidere se deschide doar ușa din stânga spate, la închidere la fel. Deci cheia butoanele de pe cheie acționează doar asupra ușîi din spate stânga. În rest mașină o deschid manual cu cheia de la ușa șoferului. Mă poate ajută cineva cu un sfat sau cu o idee cum trebuie să o resincronizez? Sau măcar ce ar trebui să ii fac? Mulțumesc!

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate este defecta telecomanda, mergi la un electronist sa i refaca lipiturile pe cablaj, sigur numai fac piesele contact lipituri reci.