| George18011993 a întrebat:

am o skoda fabia 1 2002 si am vazut ca roata din spate dreapta se incalzeste janta de tabla foarte tare, care ar fi cauza, se bloheaza ceva?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

A intrat un obiect straniu pe acolo de ai problema aia

| Simpatic a răspuns:

De verificat in service cel mai bine, eu banuiesc ca etrierul de pe acea parte este defect, dar exista kit de reparare a acestuia si un mecanic priceput poate sa-l faca, sau daca constata ca e dus de tot cumperi un etrier nou, te tine o viata cum se zice.
Eu sunt sigur ca e etrierul dar mai poate fi si altceva.
Recomand verificare si constatare in service autorizat RAR nu la coltul blocului.

| Digikey a răspuns (pentru Simpatic):

Te tine o viata cum se zice.
rolling on the floor

| Simpatic a răspuns (pentru Digikey):

Ce razi mai pocaitule laughing

| Digikey a răspuns (pentru Simpatic):

Daca nu traieste mult il tine pana moare

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Probabil cablul franei de mana a ruginit in 'camasa', si nu mai revine.
Mergi la un mecanic, oricum. Daca nu e cablul, poate fi un racord flexibil, ori ceva in tambur/etrier.

| Digikey a răspuns:

O ridici pe cric si vezi daca se invarte usor.
Poate are dispozitivul de la frana de mana blocat.
Sau cablul de la frana de mana blocat.

Răspuns utilizator avertizat