| anonim_4396 a întrebat:

Am proba practică pentru permis împreună cu prietenul meu pe 28 octombrie, iar instructorul nu vrea să vină deoarece el doar în ziua de marți se duce la examene. Prietenul meu l-a rugat să vină ca să putem susține examenul auto, dar instructorul i-a cerut 500 de lei ca să vină în ziua de luni. Are voie să facă așa ceva?

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu are voie. Apelati la ANPC.

| Dalmore a răspuns:

Prost e ăla care dă, nu ăla care cere. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

N-are nicio obligație instructorul să aducă mașina, se plătește separat de obicei
poate să ia una de la alt instructor, mai mult de 150 lei n-ar trebui să-i ia

| Demidol a răspuns:

Nu, nu are voie!
Ce, daca ii dati banii, are mai mult timp?

| Katie1356 a răspuns:

Nu, normal ca nu are voie. Este obligatia lui sa vina cu masina pentru ca tu sa ai pe ce sa sustii examenul. Nu ii dati niciun ban, mergeti in ziua in care sunteti programati la traseu acolo, iar politistul sigur va intreba unde este masina cand va vine randul si instructorul va fi tras la raspundere.