| GeorgianaDiaconu a întrebat:

Am revenit tot cu o intrebare legata de masina, un tiguan din 2011.
Are functia de bluetooth, insa mi se conecteaza doar telefonul si se aude doar apelul nu si melodia. Cand pun muzica, se aude radioul. Ma puteti ajuta?
Repet, masina are bluetooth dar merge doar pentru apel ( se aude in toata masina cand ma suna cineva )

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asa merge la multe masini nu are rost sa se auda melodia

| kMirke a răspuns:

Dețin tot un Tiguan din 2011.
Pe Android, încă n-am reușit să găsesc cum să pun muzică de pe telefon / internet în mașină
Deși pe Iphone ( iOS ) funcționează.

| GeorgianaDiaconu explică (pentru kMirke):

Am iPhone 7 plus si nu merge.

| kMirke a răspuns (pentru GeorgianaDiaconu):

Ai rezolvat?

| GeorgianaDiaconu explică (pentru kMirke):

Nuu. Conectez telefonul la masina dar doar apelul se aude in continuare. nu imi intra in modul de muzica si se aude muzica de la radio nu telefonul meu

| FlyProject554 a răspuns:

Nu stiu dacă ajuta...
Însă. Pe Android când te conectezi la BT aveți acolo o setare
Partajare media
Uita-te sa vezi dacă e bifata