| Andrian2014 a întrebat:

Buna ziua.
Am si eu o problema cu talonul masinii...
Am cumparat masina acum cateva luni, am facut contractul de v/c, am trecut masina la impozit pe numele matusii mele si acum 1 saptamana mi-a fost suspendat talonul si placutele pentru rca expirat (nu m-am uitat pe ea).
Problema este ca pe talon apare fostul propietar ca nu am fost sa inscriu masina, politistul mi-a zis sa fac asigurare si sa merg la Udriste sa iau talonul si placutele de inm. inapoi. Ma pot duce cu contractul de vanzare cumparare sa ridic talonul?

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

De ce nu ai inscris masina pana acum? eu sa fiu in locul fostului proprietar nu te-as ajuta.
Mergi la acesta roaga-l sa mearga cu tine, plateste-i deranjul si garanteaza-i ca inscrii masina pe tine.
Poti intreba si telefonic la serviciul permise daca doar proprietarul are dreptul sa vina sa ridice documentele, desi sunt 99% sigur.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Din ce stiu eu talon se restituie doar titularului daca nu ai o procura de la el. nu cred ca merge cu contractul, dar da si tu un telefon si ai sa afli