| Neamciuc_Cristi_1997 a întrebat:

am si eu o problema de cateva zile mi-am achizitionat un autoturism SUZUKI VITARA 1.6 8 V
Si merge cam intrerupt,cand se incalzeste,si se opreste
Ajutati-ma va rog, nu stiu ce sa fac!

3 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Ia o carte de reparatii de 400 de pagini si o fi pe acolo si defectul tau

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Presupunem ca bobina si delcoul nu dau probleme, ramane sa faci o revizie generala chiuloasei, axe cu came, culbutori, supape!

| SoulReaver a răspuns:

E pe carburatie sau injectie? Daca e pe carburatie probabil sa fie de la carburator. Cel mai sigur mergi la mecanic.