| Cristi8998 a întrebat:

Am un A4 B9 190 cai quattro si doresc sa fac un upgrade la un a5 TFSI 252 cai quattro sau un audi A7 320 cai quattro, ce parere aveti de aceste 2 masini, care ar insemna un upgrade mai bun? De precizat ca imi doresc o masina care sa aiba un caracter sportiv si un sunet placut la schimbarea vitezei. Astept parerile voastre, multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Digikey a răspuns:

A5 2tfsi cu stage 1 ajunge la 300 de cai.Este un mare salt fata de dieselul tau de 190.
Taxe mici si depaseste lejer cam orice diesel pana la 3.0

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Pai avand in vedere ca A5 e facut in mare pe aceeasi platforma cu Audi A4 si motorul de 252cp e in mare acelasi cu cel de 190 ( tot 2.0 TFSI) atunci nu prea vad un upgrade. In schimb A7 e total alta platforma din clasa superioara si motorul este 3.0 TFSI cu 6 pistoane. Clar ala e un upgrade. Bafta!

| InOrOut a răspuns:

A7