| Ovi_Ovidiu_1993 a întrebat:

Buna ziua am un Golf 4 1.4 din 2004 benzina astazi cand am vrut sa plec cu masina nu a mai pornit si nu inteleg motivul cand ii dau cheie electromotorul invarte da nu reuseste sa porneasca si se aprinde becul rosu de la ulei si palpaie de cateva ori si suna in timp ce palpaie... cum as putea sa reusesc sa o fac sa porneasca? am reusit o data sa porneasca dar a murit imediat care ar putea fi problema?

1 răspuns:
| RB26DETT a răspuns:

Cand pui contactul se aude pompa de benzina? Cand dai la automat invarte si da sa porneasca sau invarte pe acelasi ton?
Verifica sa nu ai cumva vreo siguranta arsa/sarita, verifica bujiile, pompa de benzina, fisele, bobinele de inductie.
Ai facut recent schimbul de ulei? Stiu pe cineva cu 1.4 de vw ce a avut probleme cu uleiul de la Mobil, intra pe Facebook si cauta sa te inscrii in grupuri de posesori de vw si intreaba si acolo in cazul in care raspunsul meu nu te-a ajutat.