| AndreiAndrei260111 a întrebat:

am un Jaguar Xf 2.2 diesel 2012, nu de foarte mult timp, automat, ca dotări, cam tot ce se putea pune in afara de trapa și cred ca lane assist/parking assist, l-am pus mai mult la mișto pe olx, la un pret ceva mai mare decât l-am luat eu, mai exact cu 1200€, am primit la variante o oferta cu un X6 prima generatie, 3.0 diesel, cu nu foarte multe dotări, dar strictul necesar, piele, clima, scune încălzite, știți voi, dotările banale de pe orice mașina, buun. Oferta consta in schimbul mașinilor și cu o diferența de 2500€ de la mine, cred ca pot negocia la o diferența de 2000€, merita? Mie îmi place X6, doar ca nu ma pricep așa bine la bmw

4 răspunsuri:
| AndreiMM0002 a răspuns:

Merita doar daca nu trebuie sa mai dai și cv diferenta pe deasupra, Jaguar Xf e o mașina foarte buna chiar și dupa atația anii.

| AndreiAndrei260111 explică (pentru AndreiMM0002):

Fără diferența nici nu se pune Problema(

| AndreiMM0002 a răspuns (pentru AndreiAndrei260111):

Un Jaguar XF (presupunând ca e aproape full option) costa în jur de 12000-13000 de euro, depinde și din ce an e acel BMW X6 și cății KM are mașina.

| AndreiAndrei260111 explică (pentru AndreiMM0002):

2009, 199.000km sad