| RaduCPM a întrebat:

Am un Mercedes a class 1.6 pe benzina și tocmai ce l-am adus de la mecanic după o problema la electromotor. Acum, stopurile de frana rămân aprinse încontinuu. Care credeti ca ar fi problema și cum aș putea să o rezolv?

Răspuns Câştigător
| Paul754880338 a răspuns:

Pedala de frana, actioneaza un intrerupator( aflat in spatele pedalei in partea de sus a ei ), care evident, aprinde si stinge stopurile pe frana. Acel intrerupator a ramas blocat. Trebuie probabil inlocuit. Asta ar putea fi cea mai simpla problema, daca nu, apeleaza la un electrician.

| RaduCPM explică (pentru Paul754880338):

Voi verifica in limita calificării mele... Dar sunt aproape sută la sută convins că se va adune tot la electrician?

| RaduCPM explică (pentru Paul754880338):

Mersi mult, m-ai scutit de o vizita la electrician... Și probabil, de o grămadă de bani

| Paul754880338 a răspuns (pentru RaduCPM):

A mers?