| Alexa3001 a întrebat:

am un MG ZR+ si am o problema, imi fierbe apa, am schimbat senzor temperatura, termostat, ciudat este ca nu am ulei in apa nici apa in ulei, toată treaba e ca nu circula apa, nu neaparat ca fierbe cât face presiune si da pe afara din borcan, ce credeți ca ar putea fi?

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Pai ori nu-i bun termostatu ce ai pus, ori nu-i buna pompa de apa.Acum ca n-ar fi buna pompa cam greu sa fie de la ea, singura chestie ar fi ca rotoru sa se fi desprins de pe ax si sa nu se mai invarta, dar asa ceva se intampla cam rar.Ar mai fi ca are aer, nu ai aerisit bine dupa ce ai schimbat termostatu.Deci alte cauze nu prea vad. Daca ai undeva pe acolo un surub ceva de aeristi pune antigel si aeriseste, da drumu la caldura la max lasa motoru pornit si aeriseste daca ai posibilitatea.Nici nu stiu cei ala MG ZR+

| Alexa3001 explică (pentru relian):

MG rover Zr+, e o mașina super drăguța, mersi mult.