| TNTStelutza a întrebat:

Am un scuter, yamaha mbk booster, si am niste probleme!

Cand il accelerez, brusc, motorul se ineaca, iar daca il utilizez prea mult moare, si nu il mai pot pornii. Ca sa porneasca, trebuie sa tin socul in continuu, si sa dau vreo 300 de pedale.

Am schimbat bujia, am pus ulei nou, am schimbat, si fija\pipa, ce vine pe bujie.

Cineva mi-a zis ca s-ar putea sa fie filtru de aer, se poate?

4 răspunsuri:
| Teo026 a răspuns:

Da, e adevarat, poate sa fie si de la filtrul de aer, dar incearca si sa cureti carburatorul, si daca tot nu merge e de la filtru de aer. Succes!

| Lifeisawargame a răspuns:

Posibil sa fie de la bobina, apropo, motoru are compresie buna?

| edwarddragos a răspuns:

Daca are compresie buna si ii si cureti carburatorul atunci e sigur de la filtru de aer!

| Abcd120 a răspuns:

Supapa