| Romila_Mihai_1997 a întrebat:

Am venit in concediu in Romania si am masina inmatriculata in Austria.pe durata sederii mele in Romania parbrizul masini s-a fisurat si trebuie sa al schimb. Avand vignieta de Austria cumparata pe un an este lipita pe parbriz.ce pot sa fac sa nu puerd vignieta si am si ITP-ul tot pe barbriz?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa ai si acte pentru cele doua. Daca nu ai pastreaza bucatile de parbriz pe care sunt lipite.

| dolceromania a răspuns:

Ai si acte chitante pe itp si vigneta.Incerca sa dezlipesti acele actibilte cu un aer cald, acolo unde schimbi parbrizu vorbeste cu mecanici ai sanse de 60 la suta sa le dezlipeasca