| Ro731 a întrebat:

Bună ziua, aș avea și eu o întrebare, fiind mai începător. Atunci când am motorul cald(nu am fost foarte atent dacă face așa și la rece), mașina are turometrul un pic sub 800 de ture, iar din când în când, mai scade turometrul până la aproape 600 de ture pentru 1-2 secunde, timp în care mașina începe să vibreze mai tare și după revine la normal(chestia cu vibratul mi se pare normală, dar nu-nțeleg de ce scade-n ture destul de des pentru un scurt timp și după revine la loc).
(Golf 4 1.4 16 V AXP)

Răspuns Câştigător
| RaduRobertRO a răspuns:

Nu sunt sigur ca asa este, dar cred ca zici de relanti, altfel nu vad cum ai merge cu 800 de ture. Motoarele cu cutie automata sunt subturate, daca la relanti ar trebui sa ai 800 de ture, la 600 e putin si de aia vibreaza. Mergi la un service.