| shookdazed a întrebat:

Buna ziua, as dori sa va adresez o intrebare, ieri cand eram cu masina la semafor (VW Polo 1.2 benzina 2003) mi s-a aprins in bord martorul EPC si am observat ca acceleratia nu mai functiona, dupa ce am oprit motorul si l-am repornit acesta disparuse si acceleratia mergea normal incat am putut sa ajung acasa.
As dori sa stiu ce ar putea fi si daca e in regula sa merg cu ea mai ales ca azi as avea de facut un drum lung de vreo 120 km?
Va mulțumesc.

2 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Poate sa faca si de la benzina.Alimenteaza cu premium data viitoare.Eroarea ramane stocata, poti sa-i faci diagnoza oricand.
Daca se mai aprinde poate fi o problema.Pot fi multe cauze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la service pentru o diagnoza. Suna cam nasol, dar poate ai noroc si e doar vreun senzor defect.
Problema la pedala de acceleratie si e mai bine sa o previi din timp.
Asa cum ti-a facut acum se mai poate intampla si alta data, gandeste-te ca poate intri in vreo depasire si nu mai ai acceleratie, poate sa iti fie fatala problema asta.
120 km nu e mare lucru pentru o masina.