| Popa_Eduard_1995_L6YU a întrebat:

As vrea sa aflu daca faci A1 cate zile faci pe saptamana si cate ore faci in acele zile?. As vrea sa aflu pentru ca la vara vreau sa muncesc dar sa fac si A1 in acelasi timp

Răspuns Câştigător
| DaniTDCI a răspuns:

Salut, uite aici
Durata cursului este de:

- 3 săptămâni, când posedă permis de conducere categoria AM cu vechime minimă de la 2 ani, timp în care efectuează 24 ore de pregătire teoretică şi 10 ore de pregătire practică (poligon şi traseu). Pregătirea teoretică o precede pe cea practică.

- 4 săptămâni când nu posedă permis de conducere sau este posesor de permis de conducere pentru alte categorii în afară de AM, timp în care efectuează 24 ore de pregătire teoretică şi 26 ore de pregatire practică (poligon şi traseu).