| F3d0x a întrebat:

Astăzi am picat a doua oara traseul cu 48 de puncte de penalizare din cauza stresului și anxietății.
Prima oara am mers destul de bine primele 5 minute, am acordat prioritate, am respectat semnalele polițistului rutier, însă am început sa ma pierd și s-a ales praful de examen.
Astăzi, am fost extrem de agitat.M-am pierdut total și am picat tot cu 48 de puncte.
Nu înțeleg, în timpul orelor de condus ma descurc super bine, nu îmi fac griji deloc deoarece știu sa conduc mașina, dar mereu la examene sunt dat dracului.
Anxietatea îmi distruge viata, ce as putea sa fac pentru a fi mai calm la examen?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Prima data invata sa te auto-controlezi.
Daca-ti pierzi autocontrolul din cauza agitatiei, atunci poti fi pericol public!
Daca si la urmatoarea incercare vei pati asemanator, atunci renunta deocamdata la condus si incearca dupa ce vei scapa de anxietate si te poti controla impotriva stress-ului!

Exercitiile yoga facute corect te pot ajuta foarte mult.

| Liviu a răspuns:

48,inseamna ca a pus frana si ti-a pus mana si pe volan, nu?

Răspuns utilizator avertizat
| OctavianSps a răspuns:

Incearca sa iti imaginezi ca esti singur in masina, nu te uita la politist, doar asculta-i indicatiile. Tine ambele maini pe volan, mergi incet, asculta melodia ta preferata inainte sa-ti vina randul. Succes, o sa il iei.