| irinafatatrista a întrebat:

Bună ziua.
Când am fost la Itp și m-a respins, mi-am dat o foaie de revenire în 30 de zile.
La Mențiuni erau trecute 4 lucruri
1. Bec faza scurta defecta
2. Bec poziție lipsa.
3. Dezechilibru
4. Neetersietate
1 si 2 le-am rezolvat.
La faza scurta era un bec ars și la ooziție nu era de loc și l-am pus.
1 și 2 merg.
Dar întrebarea mea este, 3 și 4 ce înseamnă?
Și ca o chestie la urma. la Revenire verifica din nou toată masina sau doar respectivele 4 probleme?
Ofer Funda.

11 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nici eu nu am mai auzit de neetansietate? zici ca ti-a verificat furtunile si se pierdea aer pe undeva
Trebuiau sa specifice pe foaie prostii astia, ca omul chiar daca ii zici pe moment la ce facea asta referire poate uita nefiind mecanic de profesie, niste incompetenti.
La anumite masini nu dau ITP iar la alte epave care nu-s sigure deloc dau ITP-ul cu bani.
Am un cunoscut care e inginer la un service ce se ocupa numai cu ITP, si are vila si vreo 5 masini, din salariul ala de 3000 de lei ca inspector la ITP? nu din spagile pe care le ia.

| Iote a răspuns:

Neetersietate? Sigur? Ce inseamna asta?

| irinafatatrista explică (pentru Iote):

Pai asta ma întrebam eu, și poate stiti

| Iote a răspuns (pentru irinafatatrista):

Nu. Si nici nu gasesc cuvantul in dictionar. E bine scris?

| irinafatatrista explică (pentru Iote):

Ai Facebook?
Îți trimit poze cu foile pe care mi le-a dat
Poate ma ajuți tu
Hai te rog
Sau trimite.mi în privat adresa de Facebook sau Instagram

| Iote a răspuns (pentru irinafatatrista):

Pune-le pe Imgur si da link-ul.
Daca eu nu descifrez scrisul, poate inteleg alti useri. Unii ghicesc despre ce e vorba fiind in domeniu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspuns: Noi nu stim nu ne pricepem nu sunte m mecanici auto, mergi la ei si întreaba i este cel mai bine.

| badpanda a răspuns:

Acum am inteles de ce Irina este trista.

| Willis a răspuns:

Dezechilibru,la frânare,una sau două din roți, nu este în parametrii de pe graficul de verificare, a mărcii respective.
Neetanșeitatea, trebuie să specifice unde anume.
Asta nu am mai auzit până acum. Poți să întrebi, ce este cu acea neetanșeitate.
Unde anume?
La revenire, poate verifica toată mașina, dacă trece timp mai mult, sau doar problemele bifate, dacă revii în 3-5zile.

| irinafatatrista explică (pentru Willis):

Pai am fost pe 13 septembrie

| Willis a răspuns (pentru irinafatatrista):

Păi nu este problemă.
Rezolvi ce a bifat și revii, la aceiași stație ITP.