| George18011993 a întrebat:

care sunt problemele de imi mananca ulei la o skoda fabia 1? Pe asfalt nu vad nici o picătură, folosesc motul 10w40

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Segmentii sau masina veche +15 ani de la prima inmatriculare

| sierra1 a răspuns:

"imi mananca ulei la o skoda fabia" - cât?

| George18011993 explică (pentru sierra1):

Lunar trebuie sa pun cate un litru

| Sofer a răspuns (pentru George18011993):

Câți km faci pe luna? Și ce motor?
Daca nu exista scurgeri de ulei. Se pare ca motorul îți consuma pentru ca are uzura și segmenți probabil sunt uzați.

| sierra1 a răspuns (pentru George18011993):

"Lunar trebuie sa" - nu așa, in km!

| StefanIntrebare a răspuns:

Iti sugerez sa verifici compartimentul de blinker fluid. Daca e gol trebuie sa il reumpli, pentru ca iti foloseste celelalte uleiul cand e gol. Daca mai e fluid inauntru inseamna ca e blocat tubul de blinker pipe, caz in care iti sugerez sa te duci la un tehnician.