| SKRILLEXLOOGOo a întrebat:

ce ulei trebuie sa folosesc la un radiator de cross?

Răspuns Câştigător
| NeaNicu78 a răspuns:

Skrillex : uleiul ce trece prin acel radiator este uleiul motorului, atenție nu antigel, acel radiator răcește uleiul din sistemul de ungere al motorului.

10 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ai scris gresit in loc de ulei ai vrut sa zici lichid. Nu stiu ce e ala radiator de cross dar toate radiatoarele din lumea asta au clasicul antigel. Dilutia pentru orice sezon sa-i zic asa este de 1:1 (raportul antigel-apa distilata) dar poate fi facuta si in alt fel.

@gogupinteologu : tu te lauzi cu creierul tau, ca deah fiecare se lauda cu ce nu arewinking

| SKRILLEXLOOGOo explică (pentru Simpatic):

Deci recent am desfăcut motorul pentru a schimba secmentii si din radiator veneau 2 furtunase prinse pe chiuloasa cu 2 șuruburi cu niste gauri mici in ele, cand le.am desfăcut, curgea ulei din ele, de-aia am zis, pentru ca si mie mi s-a parut ciudat

| Simpatic a răspuns (pentru SKRILLEXLOOGOo):

Baiatul are dreptate : Oil cooler radiator for zongshen lifan kayo Pitbike monkey dirt pit bike ATV Quad MX 140cc 150cc 125cc engine

noi credeam ca este radiator de masina.
da acelasi principiu antigel G12 in dilutia 1:1

| NeaNicu78 a răspuns (pentru Simpatic):

Nu este același principiu... Oil= ulei radiator răcire ulei! Acel radiator răcește uleiul din motor. In nici un caz antigel!

| gogu220 a răspuns:

Simţi că ceva nu e în regulă? Nu se pune ulei în radiator, doar apă şi antigel.
O să îţi răspundă simpatik că el e cu motoarele. Mai nou şi cu fetele. Că de, fiecare se laudă cu ce nu are.

| gogu220 a răspuns:

Sau ai vrut să ne întrebi ce ulei pui la un motor de cross?
Tot simpatik îţi răspunde că el chiar le are cu motoarele.
Care dacă era bărbat nu ma ignora. că eu nu îl am la ignor.

| NeaNicu78 a răspuns:

Radiator de Cross? Fi mai explicit și te ajut

| NeaNicu78 a răspuns:

Skrillex după ce aduni motorul, bagi ulei îl pornești îl lași circa 30 sec apoi îl oprești și verifici din nou uleiul, pentru că în acel radiator o sa intre ulei și nivelul din motor o să scadă, după ce faci aceste verificări îl lași la mers in gol și verifici daca nu sunt pierderi de ulei pe la toate îmbinările făcute.

| RuBeN4450 a răspuns:

Uita-te la un antigel ok adica un antigel g12 nu cinteaza firma sau culoarea amesteci 1 l de antigel si 1l de apa si rezista pana la -235 de grade si il torni in rezervorul de la apa radiator