| emilian1998 a întrebat:

Cum pot afla consumul in bord la un mercedes-benz a140 1998?

Va rog raspundeti,

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Consumul real nu il afli din bord,masinile care au chestia aia sa iti arate,ala e doara aproximativ, nicidecum real.
Tu mergi la benzinarie, umpli rezervorul, dai km la zero, conduci pana cand se aprinde lumina sau chiar mai devreme, sa zic si 3 sferturi de rezervor consumat,te duci iar la benzinarie,bagi iar rezervorul plin si pompa iti arata cat combustibil ai bagat ultima data,ala notezi,te uiti la bord, vezi cati km ai mers, faci calcul, imparti km la cata benzina, motorina ai bagat ultima data si ala e consumul real laughing cam asta e tot.