| samy2571 a întrebat:

Buna ziua
de curand am cumparat un atv cu motor de 124cm3 care nu pornea. I-am schimbat bujia,bobina,cdi-ul,magnetoul bateria,i-am curatat carburatorul am verificat daca este bine pus la punct (semnul de pe roata dintata de la axul cu came vine pe taietura de pe chiuloasa iar pe vizorul de la volanta se vede litera T), am verificat si daca in momentul cand coboara pistonul se deschide supapa de admisie, benzina ii vine scanteie la bujie are dar cu toate astea nu porneste.
Va rog poate aveti niste idei ce as mai putea face sau daca am gresit pe undeva va rog sa ma corectati

Va multumesc

1 răspuns:
| STREETFIGHTERZ a răspuns:

Nu iti porneste din cauza la secmentii, vezi sa fie bine pusi, sau daca nu schimbai, posibil, sa fie crapati, sau chiar spartiwinking