| anonim67567 a întrebat:

Deci as vrea sa știu dacă se poate anula/reprograma examenul auto(traseul)? Am dat sala 29.01 și am fost programat pe 12.04 as vrea sa anulez programare aceea și sa ma reprogramez mai devreme. Știți cumva dacă se poate? Plizzz

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Anularea programarii nu este nici o problema, problema este sa obtii o programare mai devreme.
Depune o cerere la seful politiei rutiere si poate ai noroc sa ti-o aprobe.

| anonim67567 explică (pentru Ioandelasal):

Și dacă îmi aproba cererea trebuie sa ma reprogramez în ziua aceea sau pot și după o săptămână?

| Ioandelasal a răspuns (pentru anonim67567):

In cerere vei specifica si data cand vrei sa fii reprogramat sau o perioada scurta de cca o saptamana si, daca se aproba cererea, seful va specifica data cand te programeaza si nu mai trebuie tu sa te programezi.

| Leo16 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Si cum se poate anula? eu de ex o am pe 19 mai si vreau in iulie, vorbesc de traseu...Se poate face online?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Leo16):

Pentru anulare nu este nevoie de o cerere, doar nu te prezinti.
Pentru reprogramare trebuie cerere, doar fii atent sa nu depasesti perioada de 1 an de la data terminarii scolii de conducere.
Nu stiu daca se poate face online, intereseaza-te la Serviciul permise de conducere din judetul tau.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Slabe sanse sa obtii o programare mai devreme

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O poți anula și poți cere o programare mai devreme dar trebuie sa ai ceva doveditor pentru ce vrei sa dai traseul mai devreme. Exemplu: un bilet de avion expira dosarul etc.