| Laleaganegaby a întrebat:

Buna Ziua Dragi ColeGi.
Am si eu o intrebare.
Am AvuT un Accident In data de 11.11. 2014,
Accident Frontal cu un Mercedes Vito w639 Lcw, 5locuri +marfa,
A venit constatatorul la fata locului si a spus ca masina este Dauna Totala, Masina imi sta mie cam in 8300euro cu tot cu inamtriculare, an 2004, modelul 115Cdi 150cp,.
As dori cateva raspunsuri in care imi puteti evalua masina ca si dauna totala, in bani, cam cat as putea sa iau de la asigurari
asigurarea domnului care m-a lovit este city insurance
multumesc

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La plata daunelor nu se ia in considerare costul inmatricularii ci numai pretul cu care ai cumparat-o si se pate face si o expertiza, in functie de vechimea masinii, daca asiguratorul va considera prea mare pretul de achizitie.

| anonimg a răspuns:

Cred ca asta ti-ar fi mai de folos: http://www.avocatnet.ro/ la sectiunea 'pune o intrebare'.