| antonio803 a întrebat:

Bună ziua.
Eu m-am înscris la o școală de șoferi din septembrie și vreau sa ma transfer la o alta scoala de soferi.
Eu ma întreb.
Dosarul expira când m-am înscris în data respectiva sau când m-am transferat la alta scoala?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In timpul scolii de conducere n-are de ce sa expire dosarul, indiferent daca te transferi sau nu, cu exceptia certificatului de cazier judiciar care este valabil 6 luni de la eliberare.
Dupa ce termini scoala de conducere incepe o perioada de 1 an in care poti sustine examinarea si sa obtii permisul de conducere. Daca nu reusesti sa-l obtii in aceasta perioada expira dosarul si trebuie sa incepi iarasi cu scoala de conducere.

| antonio803 explică (pentru Ioandelasal):

Deci nu contează o data anume când o sa ma duc la alta scoala de soferi pentru transfer?

| Ioandelasal a răspuns (pentru antonio803):

Nu conteaza!

| antonio803 explică (pentru Ioandelasal):

Mersi