| Dragos636 a întrebat:

Imi poate spune cineva cat ar costa inmatricularea unei masini din Germania in Romania?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

500ron rar
50ron certificatul
50ron numerele

Rca depinde de tine si cam atat

| OldSoul a răspuns:

Intre 200 si 300 de euro. Asta daca o inmatriculezi si ii faci rar-ul tu. Vreo 546 de lei e doar RAR-ul, plus contracte (daca nu ai) taxe pe la primarie, numere rosii problemabil (Daca nu ai numere si vrei sa circului cu masina) alte taxe, asigurare, rovinieta, etc.
Daca apelezi la intermediari, de la 500e in sus.

| Sofer a răspuns:

Cu maxim 1000-1500 lei o inscrii.

| Dragos636 explică (pentru Sofer):

Sunt cam confuz acum, unii spun in jur de 600 lei :/

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Dragos636):

500 de lei costa doar omologarea RAR, asigurarea pentru 6 luni costa intre 200 si 1800 de lei, rovigneta depaseste 130 de lei, taxa de certificat e si ea 30-40 de lei, numerele 40-80 de lei, etc.
Cu 600 de lei scoti doar numere rosii, nu poti face inmatricularea definitiva.