| SamsungElectronics a întrebat:

Bună ziua.

În cât timp ai parcurge cu mașina 160 h, din România până în Magadan Rusia, 11.596 km?

Mă gândesc că iți trebuie o mașină bună la asemenea drum lung, de exemplu un SUV adică Jeep Audi q7 sau BMW x7 mașini de astea puternice și multe altele Jeepuri sau Suvuri, nu as merge de exemplu cu Golf 7 sau Opel astra sau Passat, mi se par incomode la asemenea drumuri.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

„În cât timp ai parcurge cu mașina 160 h".
Unde e logica?
Poate ai vrut sa spui ce distanta parcurgi in 160 de ore.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice berlina mare e mult mai confortabila la drum lung decât un SUV. Și consumă și mai puțin.

| sierra1 a răspuns:

In Rusia zici? probabil n-o să ajungi niciodată la destinație cu mașină cu numere de RO.

... și dacă ai merge cam 600km/ zi (lejer), fă și tu un calcul...

| Frank51 a răspuns:

"Ați" trebuie Lamborghini Urus, altfel nu se poate. Sau mai nou s-a inventat avionul

| johnnny123 a răspuns:

1. "În cât timp ai parcurge cu mașina 160 h?"

160 de ore parcurgi în 160 de ore. Cred că ai vrut să întrebi "în câte zile aș putea parcurge un drum de 11.000 km care necesită 160 de ore de condus". Evident că răspunsul depinde de câte ore poți conduce pe zi. Dacă conduci o oră pe zi, vei avea nevoie de 160 de zile. Dacă conduci 8 ore pe zi, vei avea nevoie de 20 de zile.

2. "Mă gândesc că ați trebuie o mașină bună la asemenea drum lung, de exemplu un SUV adică Jeep Audi q7 sau BMW x7 mașini de astea puternice"

Nu ai nevoie de niciun X7 sau Q7. Ai nevoie doar de o mașină care să nu se strice. Dacă conduci 4-5 ore pe zi, o poți face lejer și cu un Golf, și cu un Astra. De Passat nici nu mai vorbesc, că ăla este mai mult decât confortabil...

3. Din moment ce este o întrebare pur ipotetică și nu vei parcurge niciodată acel drum cu mașina, ce rost are să intri în detalii de genul "îmi trebuie un X7"?

| helpforyou a răspuns:

Nu este cumva "prea" mica viteza?

Distanța de 11.596 km între România și Magadan, Rusia, poate fi parcursă cu o mașină cu o viteză medie de 160 km/h, va dura aproximativ 72 ore sau 3 zile.

| DeMicUnCălător a răspuns:

X7 sau Q7 sunt prea mari pentru drumul ăsta. La o cursă spre Est de genul ăsta și 11. 000km. mașina potrivită este un Jeep Wrangler / Ford Branco / Toyota 4Runner sau Land Rover Defender. Eu aș lua Fordul,
Uite de 160 la oră pe Romania sau Rusia.