| Deea_Andreea_1985_7Jem a întrebat:

In curând ma înscriu la scoala de șoferi si trebuie sa ma apuc de chestionare. Ce site îmi recomandați? Am încercat i-drpciv si scoala rutieră.ro ce îmi recomandați pe scoala rutieră sunt vreo 45 de chestionare le fac pe alea pana le fac perfect... Voi ce recomandati

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa studiezi OUG 195/2002, rep. in 2006, Regulamentul de aplicare si Ordinul MAI nr.268/2010, toate cu md. si compl. ulterioare, le gasesti actualizate pe site-ul oficial al Directiei de permise, drpciv.ro.
Dupa ce ai studiat aceste acte normative poti incepe sa faci chestionare, tot pe acel site.

| GdX a răspuns:

Eu iti recomanda sa cumperi de pe la tarabe/librarii carti.
1. Citesti legislatia
2. Te apuci si faci toate chestionarele. Sunt carti cu cateva sute de intrebari. Bafta.

| MarianM009 a răspuns:

Eu am facut chestionarele de pe drpciv pana faceam de fiecare data scor de 25-26. De asemenea am fost si in prima saptamana de legislatie unde iti predau ei.
O sa te puna sa cumperi cartea lor sau oferta cu nu stiu ce CD cu chestionare. Nu am luat nici una.

Daca faci scor maxim de fiecare data pe drpciv si te plictisesti mai fa si pe alte site-uri.

Am luat sala cu 25 big grin

Bafta!