| Alex955 a întrebat:

Bună ziua, întreb poate cunoaște cineva, pe viitor vreau sa îmi cumpăr un Audi a 5 sau a 6 de prin anul 2012-2015 din Anglia, am înțeles ca nu se mai pot înscrie în România cele cu volan pe dreapta însă sunt curios ar costa sa mut volanul la o mașină de genul pe stânga?

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Un Audi din 2012 îl cumperi direct cu volanul pe stânga.
Transferul presupune inclusiv înlocuirea bordului, înlocuirea oglinzilor retrovizoare externe, oglinzii retrovizoare interne, consola centrală.
Spuneți că nu vreți dezmembrări.
Calculați doar piesele scrise aici și veți vedea că este mai ieftin cumpărarea unui Audi cu volanul pe stânga.
Transferul volanului era ușor de realizat în urmă cu mai bine de 20 de ani în urmă.
În prezent, este o misiune imposibilă, realizată doar în atelierele de marcă.
A, era să uit, trebuie scos motorul și schimbată tot ce ține de direcție, plus mutarea unor piese, subansambluri din stânga în dreapta pentru a face loc noii poziții a cutiei de direcție, servo direcție și alte 1001 de modificări.

3 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

E greu de zis ca depinde cat de usor si la ce pret gasesti piesele la dezmembrari dar fiind Audi, as zice ca fara 1500-2000E nu scapi (poate chiar mai mult) + ca trebuie sa gasesti un mecanic ok sa nu te trezesti cu surprize.

| Alex955 explică (pentru RoCkKiD):

Ma refer piesele noi nu de la dezmembrări

| RoCkKiD a răspuns (pentru Alex955):

Atunci mai bine il cumperi direct cu volan pe stanga.