| mircea1996 a întrebat:

isi cumpara un vecin o masina si are numere din Germania si nu stiu cum se procedeza in situatia acesta, adica i scump, va rog sa imi spuneti cum sta treaba. Vrea un Bmw 316, berlina din 2003, capacitatea cilindrica 1760, 116cai euro4.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru inmatriculare va trebui sa plateasca timbrul de mediu, il poatei calcula introducand datele in calculatorul oficial, aici: http://static.anaf.ro/......_2013.html
In plus va mai trebui sa plateasca ITP, RCA, numerele masinii, rovinieta si impozitul anual.