| LucianM1996 a întrebat:

Locuiesc în Anglia și doresc sa revin în tara. M-am decis sa cumpăr o rulota de aici și sa o aduc în România. Aici în Anglia rulota este considerata "accesoriu" al mașinii și se folosește același număr de înmatriculare ca și pe mașina. Întrebarea mea este : Credeți ca pe teritoriul ROMÂNIEI o sa am probleme dacă am sa fiu oprit de politie? Mașina este pe numele meu împreuna cu asigurarea. Nu vreau sa dau de necaz și sa rămân fără permis pentru ca în teorie rulota este neînmatriculata. Îmi propun sa ajung în siguranța acasă și apoi sa o îmatriculez dar pana atunci pot tranzita tara în liniște? Mulțumesc în avans pentru ajutor!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In Romania poti circula pana la 185 de zile, cu inmatricularea din Anglia valabila. Dupa aceea nu mai poti circula legal, daca nu inmatriculezi ambele vehicule in Romania, atat masina, cat si rulota.
Asa fiind poti veni in Romania si nu o sa ai probleme, pana la limita celor 185 de zile.

| mgtow a răspuns:

O inscrii pana la sfarsitul anului altfel e posibil sa se interzica volanu pe dreapta