| Ioan20022222222 a întrebat:

m-am gândit sa imi cumpar un kit motor de bicicletă pe benzina. Si din cate am înțeles ar fi indicat sa ai 23"si 28"(ceva de genu) bicicleta, iar eu am una de 20", credeți ca se poate?

Răspuns Câştigător
| GheorghePrep a răspuns:

Eu unul ti-asi recomanda un kit electric, este ECO si mult mai puternic fata de un kit pe benzina. Referitor la intrebarea ta, poti monta kit-ul pe bicicleta fara probleme dar datorita dimensiunii rotii motorul va munci ceva mai mult iar viteza maxima a bicicletei va fi mai mica.

Grija cu kiturile astea pe benzina, lantul acela sta foarte aproape de picior si daca se rupe... nu iese foarte ok. asa daca este motorul care cred eu, cel chinezesc.

| Ioan20022222222 explică (pentru GheorghePrep):

Mulțumesc de răspuns, dar nu prefer kitul electric deoarece e mai scump ca cel pe benzina, trebuie sa aștepți până se încarcă, si din câte am înțeles trebuie schimbată bateria in fiecare an sau ceva de genu.

1 răspuns: