| Floryn9 a întrebat:

Ma gândeam sa cumpăr o camera pentru masina ca sa filmeze traficul: in caz de un accident, o neacordare de prioritate, etc. Ce credeti? E folositoare sau cheltui niste bani aiurea?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E folositoare cum sa nu, cei de la asigurari clar se uita pe filmari in caz de probleme.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Poate fi extrem de folositoare. Ai totusi grija sa iei ceva ca lumea, nu te zgirci la dubiosenii de 200 RON.

| Violleta2022 a răspuns:

ESte foarte folositoare.
Noi avem de cativa ani, instalate pe toate masinile si s-au dovedit f utile.

| Plato a răspuns:

Foarte folositoare, pe bune.
Mai ales la accidente.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

O decizie foarte înțeleaptă.

| Bizon95 a răspuns:

As da telefon la asigurari sau... habar n-am, la politie
si as intreba ce camera/DVR e OMOLOGATA
ideea e super buna, iar daca ai camera omologata poti folosi inregistrarea chiar si in instanta!

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Bizon95):

Niciuna nu e omologata, oricum in instanta si tine cont si de proba video indiferent de ce e filmata, exista deja cateva precedente

| Bizon95 a răspuns (pentru suntserios):

Aha, atunci URA!

| mgtow a răspuns:

Nu strica. Gasesti camere ieftine pentru bord