| Mihailupuleasa a întrebat:

Buna ziua!
Ma intrebam la ce te verifica cand sunt controale RAR pe strada?
Am de schimbat plăcuțele si la bucsaraie.
O aripa are rugina pe ea, dar nu e străpunsă.
As vrea sa stiu la ce ma cauta ca nu as avea o placere sa ma aleg cu o amendahee hee

Răspuns Câştigător
| vasile2222 a răspuns:

Ai aici reglemantarile dupa care se face verificarea

http://legislatie.just.ro/Public/DetaliiDocumentAfis/205618
sau mai bine aici pdf http://www.artri.net/......27-(1).pdf

Te poate cauta la multe aspecte...cred ca sunt aceleasi criterii ca la ITP.
Din ce am vazut sunt oprite pentru control masinile foarte vechi.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce nu ai remediat pana acum problemele? Nu te a interesat asa i? Ai zis lasa mă ca merge si asa nu mi pasă, de data asta nu o sa mearga o sa i ti dea amendă pe merit din cauza ta ca te a durut in cr.

| Mihailupuleasa explică (pentru CristiDinBucuresti):

Cand ai service-uri care te tot amana pentru ca zic ca is ocupați si ai de facut drumuri mereu si nu poti sa lasi masina pe tusa atunci nu cred ca poti sa zici ca te doare in c.
De mai bine de o saptamana am probleme cu bucsaraie ca imi trepidează volanul la 80+
Aripa nu prea m-a interesat
Astept un raspuns la intrebare, nu o parere de la cineva care nu are treaba cu intrebarea mea