| PringAloe a întrebat:

ma tot contrazic cu cineva pe urmatoarea chestie. Eu spun ca servodirectia electrica nu are nevoie de schimb de ulei pentru ca servodirectia electrica nu are asa ceva, iar persoana cealalta spune ca, chiar daca este servodirectie electrica tot ii trebuie schimbat nu stiu ce ulei la 50k km, eu stiam ca servodirectia electrica nu are nici un fel de ulei ca doar nu este hidraulica. Dvs ce spuneti?

4 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Asa si eu, am rennault scenic 2, 16 in 16v

| Legion7X a răspuns:

Https://www.pieseauto.ro/......ra-131.htm

Arată-i acest articol prietenului tău. Exista google pentru nedocumentați, treaba este să cauți.

| NoisyLight a răspuns:

Mașina mea are servodirecție asistată electric. Din acest motiv, sub capotă lipsește acel vas cu ulei hidraulic.
NU există ulei în sistemul electric. Doar în cel hidraulic. Spune-i persoanei în cauză să se informeze mai bine, ca să nu mai pape rahat. big grin