| PringAloe a întrebat:

Masina mea are oglinzile electrice(reglare, pliere) dupa cum bine stiti cand inchid masina oglinzile se pliaza spre interior iar cand o deschid spre exterior, astea fiind spuse am urmatoarea problema. Uneori cand deschid masina, din oglinda din partea conducatorului se aude un zgomot, un sunet ascutit care dureaza cam 3 secunde, pe langa asta uneori oglinda din dreapta nu se deschide din prima, care pot fi problemele? Astept pareri.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mecanismul a suferit poate a fortat-o cineva fiind electrica nu e bine sa se inchida deschida manual

| mihai69 a răspuns:

Mecanisme uzate, murdare. Se demontează și după constatarea cauzei, se iau măsurile adecvate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pare o problema ce s-ar putea repara destul de ușor la service.