| anonim_4396 a întrebat:

Știe cineva de ce se aprinde martorul Srs de culoarea roșie la Land Rover?

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Fa-i o poza clara, pune-o pe imgur.com sau alt site de incarcare imagini, si vei gasi raspunsul mai usor si mai repede.
In principiu, orice martor de culoare rosie este o avarie seriosa ce necesita urgentarea masini in service.
Un martor de culoare portocaliu este o avertizare. Dar culoarea rosie a unui martor este un lucru care iti interzice utilizarea autovehiculului.

| danbnz a răspuns:

Martorul SRS are legatura cu sistemul airbag.
Cauzele pot fi multiple, un senzor defect, conexiuni proaste samd
Trebuie sa ajungi la un service autorizat, care sa aiba un autoscaner... cu ala se cauta eroarea din sistem.

https://dailydriven.ro/ce-semnifica-martorul-srs