| catalin2k a întrebat:

Bună Ziua! Tocmai ce am dat de doua ori orașul și de fiecare data l-am picat și săptămână viitoare iară îl dau. Problema e că nu mă pot concentra când sunt la volan mai exact întru într-o stare de somnolență... instructorul zice conduc foarte bine dar nu prea sunt atent din cauza aia...asa sunt și când sunt cu polițaiul in mașină. Niște sfaturi in privința asta?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate nu esti bun de sofat daca te ia somnu la volan

| catalin2k explică (pentru mgtow):

Mă rog, nu chiar somnul, e mai mult un fel de lipsa de concentrare sau capul îmi stă în altă parte și asta mi se întâmplă destul de des... când chiar am chef și sunt concentrat conduc ff bine fara greșeli dar câteodată mă prinde cum am specificat mai sus (lipsă de concentrare)

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Well, parerea mea este ca trebuie sa stai departe de volan. Cat mai departe.

| bustamante a răspuns:

Condusul nu este pentru tine. Daca tu doresti sa conduci maxim 30 km zilnic se poate rezolva. Mergi si ia magneziu, calciu si una/doua pastile de CENTRUM. Totusi fi atent daca prezinti asemenea stari de somnolenta la volant si nu ai atentie distributiva consulta un doctor, antreneaza-ti creierul.
Eu reusesc sa fac 3 lucruri binisor in acelasi timp.
De condus duc 2266 km fara oprire pentru odihna.

| PitR a răspuns:

Sa bei o cafea inainte ai incercat?