| crzmax72 a întrebat:

Buna ziua TPU!
Am doua telecomenzi pentru golf 4 tip briceag, am primit de la persoana de la care am cumparat masina, dar o telecomanda nu inchide/deschide masina, nu reactioneaza la nimic, bateriile din amandoua telecomenzi sunt noi, deci doar o telecomanda functioneaza, care ar fi problema?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Incearca asa:
Bagi cheia in contact
Pui contactul fara sa pornesti motorul
Apesi pe butoanele de incuiat, descuiat.

Apoi, poti incerca sa vezi daca s-a remediat problema.

Daca problema inca persista, inseamna ca telecomanda fie trebuie rescrisa (prin diagnoza) fie e defecta iar prin urmare trebuie inlocuita si din nou rescrisa, asta desigur, daca chiar vrei o a-2-a telecomanda.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa stricat. Se inlocuieste cu alta noua nu se repara

| sierra1 a răspuns:

Receptorul (mașina) și emițătorul (cheia) trebuie să fie imperecheate. La tine, una nu e. O schimbi