| Crisologo a întrebat:

Buna ziua tuturor, am si eu o problema in legatura cu scoala de soferi ..la indrumarea unor prieteni am fost sa vorbesc cu un instructor in legatura cu scoala, am stabilit ce si cum ..acesta mi-a cerut un avans pe care i l am dat, m-a inscris la scoala unde preda orele.mi-a spus sa invat legislatia sa dau sala ca mai apoi sa facem ore de condus. dupa aproximativ 2 saptamani acesta m-a sunat am facut o sedinta iar la sfarsit am hotarat sa ii dau si restul banilor sa stiu ca sunt achitat, dar acesta nu mi-a dat nimic la mana cum ca as fi platit, mi-a zis sa ma pregatesc in continuare ca in aproximativ 1 saptamana 2 merg sa dau sala.iar mai apoi continuam sedintele, aproape au trecut cele 2 saptamani iar de 2 zile de cand incerc sa il sun, are telefonul inchis ori mi-a blocat numarul, nu ma pricep ....credeti ca se poate sa fi fost pacalit iar acesta sa nu mai raspunda? Daca da, ce ar trebui sa fac? Va multumesc pentru rabdare! Astept ajutor.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cauta-l la scoala de conducere si vorbeste cu el.
Ai gresit ca i-ai dat toata suma si mai ales fara o chitanta. Daca n-ai martori ca i-ai dat banii si el nu recunoaste ai ramas cu banii dati pentru invatatura de minte.

| Crisologo explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc pentru raspuns, totusi nu inteleg dc ar face asa ceva..si daca sunt nevoit sa fac cu alt instructor lui ce ar trebui sa ii achit daca eu am deja dosarul?

| ccristianaelena a răspuns (pentru Crisologo):

Taxa pentru orele de condus, mai mult nu. Succes!

| Ioandelasal a răspuns (pentru Crisologo):

N-am de unde sti de ce procedeaza asa, tu ar trebui sa stii.
Daca instructorul este angaat al scolii trebuia sa dai banii la scoala, nu la el, mai ales fara chitanta.
Incearca sa-l cauti si sa vorbesti personal cu el.
Daca nu rezolvi sigur ca va trebui sa mai platesti scoala.