| Savu37 a întrebat:

..va mulțumesc la toți pentru sfaturi.
Mai am o nelămurire : de exemplu când ma apropii de un semafor sau o intersecție cedează trecerea, întâi ridic piciorul de pe acceleratie și apoi calc ambreiaj + frâna in același timp și când s-a oprit mașina și nu se mai învârt rotile o scot din viteza (in punctul mort)?
Sau o pot scoate și in timpul mersului?

Răspuns Câştigător
| Liviu a răspuns:

Poti sa o scoti in punctu mort si cand inca mai merge masina, insa nu e indicat, asa am fost si eu sfatuit de instructorii mei(da am avut 4, la dracu?) oricum, eu o scot din viteza dupa ce s-a oprit masina. Dupa ce o opresc eu cu frana de picior usor, nu conteaza ca eram in a 5 treapta, o opresc usor usor pana stationeaza, apoi o dau pe liber, si tin doar frana apasata.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Am mai discutat asta dar nu ne bagi in semă

| RamboxxL a răspuns:

Poti sa scoți si in timpul mersului

| EclipseTheBlackCat a răspuns (pentru RamboxxL):

Uau ma mir cum de te-au lasat sa conduci daca faci astfel opririle de autovehicol... cat ai dat spaga la instructor ca sa te lase sa mergi cu masina?