| Vasilicamosbatran a întrebat:

Bună ziua.
Vreau să cumpăr următoarea mașină.
Fiat Siena/Albea 1.2 16v 80 CP 2005.
Ce îmi puteți spune despre această mașină și dacă merită 1000 Euro.
Mașina în schimb arată și merge ok.
Cât e consumul în afară la 80-100 km/h?
Ce se strică des pe mașina asta sau nu știu, ce se repară ușor(ați prins ideea).
Am auzit că e la fel motorul cu cel al Lancia Y 1.2 16v sau Fiat Punto Sport 1.2 16v. (așa e)?
Sau nu știu, are cineva dintre voi un Fiat de genu și ce îmi poate spune despre el?
Ofer funda!
E adevărat că impozitul e 50 lei pe an si asigurarea pe 1 an 400 lei și pe lună 35?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ia orice dar nu FIAT!

| Adrian5575 a răspuns:

La banii astia nu trebuie sa ai mari pretentii. Taxele sunt mici, consumul 7-8l mixt. Motorul este mai clasic, deci in caz ca se strica ceva, nu te va costa foarte mult.

| Gligore2000 a răspuns:

Motoarele Fiat sunt printre cele mai fiabile.
Restul masinii uneori lasa de dorit.
La 1000E sunt sanse sa ai totusi o masinuta ok.

| NicolaeP a răspuns:

Cat crezi ca te tine o mașină de 1000 de euro. Iti spun fix de cât plătești pentru ea, costurile ca să funcționeze după o luna vor fi imense