| deyutz95 a întrebat:

Buna ziua, vreau sa imi trec masina pe gpl iar rezervorul va inlocui roata de rezerva, mai este nevoie sa pun roata de rezerva in masina sau pot sa imi pun doar kit de reparatie pentru pana avand in vedere ca este vorba de un ford fiesta, dimensiunile sunt mai mici?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Scena din viitor:
Pe autostrada "prinzi" o pana de cauciuc. Esti nevoit sa "tragi la dreapta" (pe banda de avarii) si sa-ti repari roata.
Ai kit-ul de reparatie la tine, bagi crick-ul, ridici masina, demontezi roata, demontezi anvelopa, demontezi camera, cauti o balta cu apa, suflii in camera si vezi in apa unde ies bulburie de aer. Marchezi locl, astepti sa se usuce camera, pui petecul rapid peste gaura, astepti sa se "prinda" lipitura, montezi camera, montezi anvelopa, umflii roata, montezi roata la loc, scoti crick-ul si... gata de drum!
In timpul trecut (49 minute) masina ta a ocupat banda, a venit politia si ti-a trantit o amenda frumusica (care e mult mai mare decat o roata de rezerva noua, gata echipata).

| sierra1 a răspuns:

"sa pun roata de rezerva in masina sau pot sa imi pun doar kit de reparatie "

e doar decizia ta

| mihai69 a răspuns:

Roata de rezervă nu e obligatorie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E nasol sa faci pană si sa rămâi izolat.
Că de multe ori nu ajută chitul.
Găsesti o rotită cu 80 de lei si ar fi bine daca o poti instala vertical.