| Clod22 a întrebat:

Bună ziua, vreau sa întreb dacă puteți să-mi spuneți, dacă știți dacă la mașinile cu cutie automata se poate muta pe stânga accelerația?

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca vrei, poti sa pui acceleratia si pe bord, dar nu e in regula, ca te inveti sa conduci pe dos.
Modificarile de genul asta trebuie omologate, iar RAR omologheaza doar modificarile pentru persoanele cu handicap.

| Clod22 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Pai sunt o persoană cu dizabilități

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Clod22):

Mergi la un atelier autorizat pentru comenzi manuale/speciale, si iti fac ei modificarea.
Mai demult era doar intreprinderea "Romhandicap", acum este si "Motivation", poate si altele:
http://www.motishop.ro/adaptari-auto/

| CUZMANOVJ a răspuns:

Salut, se poate, se poate muta chiar toata partea masinii, daca ai un mecanic bun care stie ce face o face in 2-3 zile.