| Bo9dY a întrebat:

Bunaziua!
Care masina este mai costisitoare (consum si piese) si care ii de mai buna calitate: Audi A4 s-au Volkswagen Passat?
Multumesc dau funda.

Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Ce este mai greu limba romana S-AU gramatica limbii romane? audi si VW apartin porsche group. deci ambele au aceleasi piese la baza. skoda mea este facuta pe sasiu de audi A6 si interiorul este ca la passat. ca porsche a cumparat skoda, seat, vw si audi. deci toate sunt aceeasi apa si pamant. depinde si de ce an. consumul este mic la amandoua (pe la 1.9 tdi de prin 2000-2004 au cam acelasi 4-5% consum). si ca piese asemanator (aici depinde care model a fost fabricat mai mult, cu cat este mai popular si vandut, cu atat piesele sunt mai ieftine). inainte sa cumpere porsche tot grupul asta Audi avea piese mai scumpe. dat faptului ca era masina de lux nu de serie (ca la Versace, platesti si firma, nu doar bunul)

3 răspunsuri:
| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

A4 e mai buna si mai costisitoare. Consumul poate fi si identic, in gnr sunt aceleasi motoare pe A4 si Passat.

| TwiXXXie a răspuns:

A4 la costuri e aproape la fel ca la Passat, putin mai mari totusi, dar...Audi este peste VW la calitate/comfort

| ForevărTughedăr69 a răspuns:

A4 este si mai buna si mai costisitoare.