| Alyn1998 a întrebat:

Ca sa iti faci abonament de internet fix la romtelecom clicknet trebuie sa ai neaparat si un abonament de telefonie fixa?
eu am avut unul dar l-am scos ca il tineam degeaba dar cablirile de telefonie tot mai sunt acolo

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Da trebuie telefon fix deoarece netul lor este pe model ADSL si pentru acel modem trebuie o linie de telefon care intra in model, apoi modemul digitalizeaza semnalul si ti-l da tie!

| Nokitochikushi a răspuns:

Da asa e dar poti sa dai fix-ul in scadere si prin fir sa circule doar internetul asa mi-au spus astea de la clicknet dar eu folosesc si fix.happywinking

| MenInShadow a răspuns:

Da trebuie... pentru ca ai nevoie de telefonie fixa, unde sa-ti conectezi modemul.

| xxl_3994 a răspuns:

Nu, nu trebuie... acum poti baga clicknet fara abonament de fixwinking